Turist Sayısında Artış


Muğla'da11 ayda gelenyabancı turist sayısındageçen yılın aynı dönemine göre yüzde 34 artış gerçekleşirken, turizmciler, yıl sonunda 3 milyon turist hedefine ulaşmak istiyor.

Türkiye'nin bin 484 kilometreyle en uzun kıyı şeridine sahip ili Muğla, turizm çeşitliliği, kültürel varlıkları ve muhteşem doğasıyla, 340 bin yatak kapasiteli tesislerinde, yerli ve yabancı misafirlere unutulmaz tatil imkanları sunuyor.

Deniz, kum ve güneşin yanı sıra tarihi mekanlar da ziyaretçi çekiyor. Farklı medeniyetlere ait izleri bünyesinde barındıran kent, bölgenin kültür turizmine de büyük katkı sağlıyor.

Bodrum, Fethiye, Marmaris, Dalaman, Köyceğiz, Datça gibi tatil cenneti destinasyonları, yamaç paraşütü, rafting, cip safari gibi ekstrem spor alanları, her zevke ve bütçeye uygun konaklama tesisleri, sağlıklı ve lezzetli mutfağı, geleneksel el mimarisi, alışveriş ve eğlence olanakları sayesinde yerli ve yabancı misafirlere unutulmaz bir tatil imkanı sunuyor.

Yılın son dönemlerinde bölgede yabancı turist sayısında yaşanan artış ise devam ediyor. Muğla, geçtiğimiz yıl 2 milyon 89 bin 503 turisti misafir etmişti.